Hook Sailing No. 1 – Úvod

Zahájení sezóny 2014.


Akce Hook Sail No. 1 se uskutečnila na přelomu dubna a května 2014. V názvu se odráží fakt, že šlo o moji kapitánskou premiéru.

Naše posádka byla šestičlenná: po boku mi stáli zkušení jachtaři Finwe a Ondra, mořem už pokřtěná Terka a prvoplavci Lucka a Michal.

Posádka HS No. 1

Posádka HS No. 1 na lodi ADAGIO

Lea Princová mi zprostředkovala ADAGIO, celkem zánovní Bavarii 36 Cruiser (z té nové řady z kolmým zrcadlem) ze sukošanské flotily Adriatic Charteru.

Hlavní cíl výpravy byl ostrov Goli, kdysi jugoslávský ostrovní lágr, teď už čtvrt století opuštěný kus skály. Už jsem o něm pár věcí četl a vyprávění Finweho a Ondry, kteří už tam jednou byli, moji zvědavost jenom umocňovalo. Plán tedy zněl vyplout ze Sukošanu SZ směrem, dosáhnout Goliho Otoku a pak se okružní trasou vrátit zpátky. Předběžné koncové body jednotlivých úseků jsem si většinou zvolil z množiny těch, které už jsem navštívil na dřívějších plavbách. Chtěl jsem se opřít o známá kotviště a přispět tím ke zmírnění své nervozity.

A nervózní jsem byl, nebudu to zastírat. Vědel jsem, že tentokrát nebude poblíž žádný kapitán, který by případně eliminoval moje chyby. Zvláštní vítr jsem měl ze sukošanské maríny a jejích úzkých uliček mezi moly, zadrátovaných mooringovými lany. Ale věděl jsem současně, že právě tímhle musím projít. Není to úplně nepodobné prvnímu usednutí do auta bez instruktora.

Ačkoli nebyla plavba prosta dobrodružných okamžiků, dosáhli jsme svého cíle a po týdnu a uražení 174 námořních mil se v pořádku vrátili do Sukošanu. Zde je záznam naší cesty, promítnutý z mé navigace do Google maps:

Záznam trasy HS No. 1

Záznam trasy HS No. 1

V následujících kapitolách následuje záznam cesty po jednotlivých dnech.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *