Hook Sailing ’19
Supetar, Sućuraj a pitomá páka motoru

Vyjíždíme o půlnoci dvěma auty z různých částí Prahy. Mistrně míjíme čtvrthodinové uzavírky D1 u Velkého Meziříčí, projíždíme deštivým Rakouskem, kde kupujeme slovinské dálniční známky, které v UAMK Na Strži neměli (pane, ty už dva týdny nejsou, budou zase až v prosinci). Ve Slovinsku začíná svítat. Dálnice jsou volné, kus za Záhřebem zastavujeme na ranní bjelou kavu. Po poledni pácháme nákup v největším splitském Sparu a ve dvě hodiny už čekáme u vjezdu do splitské ACI mariny, aby nám místí správce parkoviště prozradil, kde můžeme nechat vozy. Pokračovat ve čtení

Hook Sailing ’19
Lumbarda, Gradina, Vis a povětšinou nafting

Během snídaně a trojboje na terase Maranu opět odplouvá většina vedlestojících lodí. Přeci jen, je sobota a běžně dnes končí turnus, vracejí se tedy pravděpodobně do Dubrovníku. Postupně vyplouváme taky; realita odpovídá předpovědi a venku ze zátoky nefouká. Těsně za ústím zátoky potkáváme na hladině hromady odpadků, které tu včera určitě ještě nebyly. Vysypal je někdo do moře? Spláchl je noční déšť z pobřeží?

Pokračovat ve čtení

Hook Sailing ’19
Stomorska, Split a domů

Dokud slunko nevykoukne za kopce Visu, máme na palubě ohromnou rosu. Kuba, než aby si sundal dinghy, shání hodinu nepromokavé obaly pro oblečení, peníze a nákup. Vedle se se sprostými výkřiky probouzí i druhá česká posádka. Kuba se vrací asi po třičtvrtěhodině s cibulí a nezbytnou součástí improvizovaného palubního trojboje. Snídáme ještě na bóji.

Pokračovat ve čtení