Blue Cruising – Úvod

Plavba, která měla styl.


 

U počátku květnové, druhé plavby roku 2014 stál zase jednou můj mentor Pavel Nesejt. Zrovna v době, kdy jsem s objednanou lodí a rozvrženou posádkou Hook Sailing No. 1 uvažoval, jak pojmu pokračování, se mi ozval a upozornil mě na probíhající akci: francouzský výrobce jachet Beneteau slavil zrovna 130 let své existence a jeho české zastoupení, firma Bemex, vydala u této příležitosti sérii slevových kupónů. Po zakoupení takovéhoto kupónu si bylo možné v čase mimo hlavní sezónu pronajmout lodě z parku Bemexu s významnými slevami. Když jsem studoval nabídku, padl mi zrak na JULIETTE, Beneteau Oceanis 46, a do jejího modrého trupu a teakové paluby jsem se okamžitě zamiloval. Loď pro druhou plavbu byla jasná.

Aristokratická modř naší lodě pak jednak dala jméno celé plavbě: Blue Cruising, jednak nás přivedla na myšlenku zapracovat trochu na garderóbě a vzít si s sebou kromě obvyklého sportovně funkčního vybavení i reprezentativní oblečení na pevninu 🙂

Ačkoli šestačtyřicetistopá, je JULIETTE řešená jako tříkajutová plachetnice, naše posádka byla tedy opět šestičlenná: mí ostravští přátelé Láhev a Denisa, mořem už ošlehaný Háňa a prvoplavci Novax a Věrka.

Posádka Blue Cruising v námořnickém

Posádka Blue Cruising v námořnickém

Vyplouvat jsme měli opět ze Sukošanu, hrubý plán jsem načrtl opačným směrem než u HS01: směrem k Murterskému moři a Šibeniku.

Mělo jít o zatím největší loď, na jaké jsem se plavil (v minulém červnu jsem byl člen posádky na pětačtyřicítce), ale i přes zdravý respekt jsem se na ni opravdu těšil.

Plavba to byla nakonec nepodobná ničemu, co jsem zatím na moři zažil – v zásadě to byla road movie na plachetnici. Ale i tady jsme dosáhli základního cíle, neublížili sobě ani lodi a po týdnu plavby a absolvování 141 námořních mil se šťastně vrátili do Sukošanu a následně domů.

Záznam naší plavby, promítnutý do Google maps:

Záznam trasy Blue Cruising

Záznam trasy Blue Cruising

V následujících kapitolách následuje záznam cesty po jednotlivých dnech:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *