Hook Fellaz – Úvod

Plavba jako vystřižená z katalogu.


Když jsem plánoval sezónu 2015, chtěl jsem do ní kromě jarní, více jachtařsky zaměřené plavby (s cílem doplout k Palagruže, jak už nyní víme) zahrnout i duchovní následovnici Blue Cruising – více letní, spíše pohodově pojatou plavbu, kde nebude až tak důležité někam doplout; spíš si jen tak užívat (doufejme) sluníčka, vody a lenošení na palubě.

Výběr lodi pro tuhle výpravu proběhl jednoduše. Firma Bemex, od které jsem měl půjčenou JULIETTE, mi poslala nabídkový katalog na nadcházející rok. V něm mě takřka okamžitě zaujal nejnovější přírůstek bemexí flotily: Beneteau Oceanis 38 FELINA. Úplně nová (v době plánování plavby ještě nebyla na světě, vyrobili ji až na jaře a do Sukošanu dorazila cca tři týdny před naší plavbou) osmatřicítka se dvěma kormidly, dokonce s bowthrusterem, s prostorným kokpitem; dost podobná své větší sestřičce Oceanis 45, na jejíž palubě jsme strávili skvělý týden na PSW 2013. Zkrátka, neváhal jsem a loď si obratem objednal.

Trochu mě zklamalo, že účast na plavbě odmítli všichni námořníci z Blue Cruising. Nu což, pustil jsem se do sestavování nové zevlácké skvadry. Šestičlennou posádku FELINY měli nakonec tvořit: už počtvrté v řadě se mnou vyplouvající Michal (respekt!), moje sestra LenkaKuba (oba účastníci Rachtění 2014, tehdy ještě každý na jiné lodi, nyní už spolu a nerozlučně), mí bublající přátelé a prvoplavci MaruJirka, a já.
Proti tomuto plánu došlo během příprav k jediné drobné změně: namísto své kamarádky Marušky jsem nakonec na moře bral svoji dívku Marušku 🙂

A byli to právě mí milí kreativci, kteří ze jména lodi odvodili název naší plavby: Hook Fellaz.

FELINA a Fellaz

FELINA a Fellaz

Vyplout jsme měli po roce opět ze Sukošanu, kde sídlí Bemex a jeho flotila. Hrubou trasu jsem nakonec zvolil víceméně ve stopách Blue Cruising, směrem k Šibeniku a ostrovům před ním.

V červnu 2015 jsme pak strávili v Dalmácii naprosto úžasný týden. Přálo nám počasí, docela nám i foukalo, sluníčka i koupání jsme si užili dosyta, ba i ti objednaní delfíni nakonec dorazili. Když jsme na konci plavby přistávali u domovského mola, na novotou svítícím logu FELINY přibylo 168 námořních mil.

Záznam naší plavby promítnutý do Google maps:

Záznam trasy Hook Fellaz

Záznam trasy Hook Fellaz

Následuje obvyklý záznam cesty po jednotlivých dnech:

A fotogalerie na Facebooku. A video z plavby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *