Hook Sailing ’15 – Sobota, den osmý

Vstáváme těsně před úsvitem. V plánu je rychlá snídaně a vyklizení lodi, abychom mohli hezky zčerstva vyrazit domů.


Úsvit v maríně

Úsvit v maríně

Fortelně balíme, za deset osm je loď vyklizená a připravená k předání. Kluk z charterovky se řádně po chorvatsku objevuje v půl deváté a pět minut.

Omluvně rozhazoval rukama už když se blížil. Kompenzace, jakou nám dal za čekání navíc, ovšem stála za to. Ukázal na loď: „Je tam všechno v cajku? Nic poškozeného? Naftu jste doplnili? Okej, to mi stačí.“
Cestou do kanceláře odblokovat kauci mi ještě řekl, že jsme letos první zákazníci Mir Amo. A že to, že jsme byli spokojeni a že jsme vrátili loď v pořádku, je takové dobré znamení pro celou nacházející sezónu. Vím, že se opakuju, ale s takhle přátelským přístupem jsem se zatím u jiné charterovky nesetkal a spolu s tím, jak jsem si oblíbil CAPOEIRU, mi vychází, že kdybych si měl za celou sezónu v Chorvatsku vybrat jedinou loď, zamířím sem.

Ještě chvíle dohadování se s parkovacím automatem a máme vymalováno – vyrážíme domů.

Za probírání dojmů z plavby utíká cesta domů rychle

Za probírání dojmů z plavby utíká cesta domů rychle

Celou cestu domů nás provázelo hezké počasí. Michal se hnal jako píchnutý včelou, většinu cesty jsem ho jen dotahoval; ovšem v Praze jsme byli slušně brzo, ještě za světla. I po rozvozu lidí a uklizení auta neukazovaly hodinky ani devět večer. První výprava roku v patnáctém roce skončila.

Z Hook Sailing ’15 mám hodně dobrý pocit. Pouhý rok zpátky jsem se trochu klepal při prvním samostatném vymanévrování ze sukošanské maríny, a tento týden jsem mohl pozdravit odlehlou Palagružu a v klidu vést loď ve velice štědře rozfoukaných podmínkách. Byla to jachtařská výprava jak se patří, s výbornou posádkou a skvělou lodí. Ta parta na palubě si zaslouží zvláštní dík: šli do toho se mnou a obrovským dílem přispěli k nádhernému týdnu na moři. Krom toho děkuju pánům z Mir Amo a samozřejmě Neptunovi, který se rozhodl vynahradit nám nemastný neslaný závěr minulé sezóny. Díky a ahoj!

Na Facebooku můžete najít obvyklou fotogalerii jako tečku za touto reportáží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *