Změny v Marině Dalmacija

Sukošanskou marínu možná na jaře nepoznáme.


Snad každý, kdo se plaví Jadranem, zná Marinu Dalmacija. Největší chorvatská marína s kapacitou víc než tisíc stání je umístěná v městečku Sukošan, kousek východně od Zadaru.

Marína je rozložená takto (zdroj: http://www.marinadalmacija.hr/):

Marina Dalmacija

Marina Dalmacija

Pro našince je zajímavá hlavně západní část, kde je na 18 molech seřazená charterová flotila. Odhadem cca desítka charterovek sídlí obvykle v malých budkách, spojujících recepci a servisní zázemí, přímo naproti „svým“ molům. Tedy sídlila, do letošního podzimu.

Při posledním příjezdu do sukošanské maríny teď na konci září nás uvítala jednak souprava bagrů a dalších stavebních strojů, které na několika místech ztěžovaly průjezd, jednak milá recepční naší charterovky, která se omlouvala, že je kvůli probíhajícímu stěhování jejich recepce tak trochu v punku.

Flotila AC v sukošanské maríně.

Flotila AC v sukošanské maríně.

Jak to vypadá, recepce všech charterových firem budou během zimy přesunuty na jedno místo: do budovy na jižní straně, kde budou mít jednotlivé firmy své „butiky“. Marína tak na jednu stranu dostane trochu profesionálnější vzhled, na stranu druhou to bude jak pro zákazníky, tak pro personál znamenat mnoho nachozených metrů navíc, zejména od vzdálenějších mol („výherci“ jsou v tomto případě Adriatic CharterAsta Yachting, nová budova je přímo naproti jejich molům). Jak budou řešena servisní střediska, personál charterovky netušil. Současné budky však pravděpodobně zmizí úplně a na jejich místě vyroste… něco. Rozšiřovat kapacitu parkovišť nebo technického zázemí dle mého laického odhadu není třeba, takže bych čekal spíš něco jako novou restauraci (ta by bodla, stávající dvě jsou příšerné), případně nějaké ubytování.

Necháme se překvapit.

Aktualizace 27. 10.: Z newsletteru firmy Bemex: S radostí Vás chceme informovat, že v současné době již probíhá výstavba nové budovy na místě naší staré základny v Sukošanu, a tak se těšíme, že Vás od jara přivítáme ve zcela nových prostorech na původním místě proti molu č.14.
Vypadá to tedy, že nové budovy budou dvě, každá na jedné straně západního „účka“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *