Hook Sailing ’16 – Den osmý, cesta domů

Vstáváme opět brzy. Zejména Michal nemůže dospat, a chytá několik fantastických pohledů na les stěžňů ve vycházejícím slunci.


Východ slunce v segetské marině

Balíme. Není třeba čekat na lidi z charterovky, máme dohodnutý volný odjezd. Soudě podle zbytků jejich včerejšího bujarého večírku a chrápání z vedlejších lodí bychom se stejně jen tak nedočkali.

V serpentinách nad zátokou ještě na moment stavíme na poslední pořádný pohled na moře a pár fotek. Cesta domů je volná, až na čtvrthodinovou Stau v Rakousku.

Trogirská zátoka přes místní floru

Do Prahy přijíždíme před desátou hodinou večerní.

Takový tedy byl Hook Sailing ’16, jak jej viděl Finwe. Měl jsem z té výpravy radost. Neptun nám dopřál širokou jadranskou paletu, od toho šedesátiuzlového peklíčka před Visem po prakticky letní podmínky u Brače. Řádně jsme si zaplachtili, dopluli k dalšímu odlehlému ostrovu a užili si Jadran skoro bez lodí a bez lidí – prostě jarní plavba se vším, co k ní patří. Za to, že jsme ji zvládli se ctí a s výbornou náladou na palubě (včetně našeho nebohého maroda), patří kromě Neptuna velký dík skvělé posádce a spolehlivé lodi. Díky moc a těším se zase na příště! PH

Na samý závěr se můžete jako vždy pokochat galerií na FB (a nezapomeňte, tahle plavba má i video!)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *