Hygge Sail – Úvod

Před dvěma lety jsme proplouvali Øresundem, téma letošní dvoutýdenní dobrodružnější výpravy mají být LillebæltStorebælt. Posádka z Hook Sailing ’22 kývla ve stejné sestavě.


Plavbu Dánskem západně od Øresundu, kde už to docela znám, jsem plánoval zhruba ten rok a půl od poslední výpravy Baltem. Plán byl proplout Velkým i Malým Beltem, navštívit Aarhus a Kolding na pevnině a různá zajímavá místa na ostrovech po cestě. Letos v dubnu jsme na to vlítli. Sepsání reportáže se ujal Finwe, já ho budu tradičně místy doplňovat ve svých kapitánských boxících. P.

Měla se k nám přidat ještě Albína, ale kvůli posunu termínu na konec dubna kvůli cenám charteru je konečná posádka ve složení kapitán PaulMan, první důstojník Honza, Silva, Kuba, Kroll a já, Finwe. Vyrážíme v noci na 15. dubna, vracíme se 29. dubna v odpoledních hodinách.

Posádka Hygge Sail 2023

Posádka Hygge Sail 2023

Plavba se nám zdramatizovala ještě když jsme seděli doma na zadku; německé charterovky* postihla epidemie neaktualizovaných údajů o svých flotilách. První objednávka lodě přes Boataround skončila fiaskem a chvíli mi trvalo probojovat se jejich návrhy na náhradní lodě, které jsem vůbec nechtěl, než mi vrátili peníze. Přímé poptávání v Německu taky nějakou dobu nikam nevedlo. Nakonec se mi jen pár týdnů před plánovaným vyplutím povedlo sehnat ve Flensburgu Sun Odyssey 379 PLUTO, ségru CAPOEIRY, se kterou jsem strávil tolik plaveb na Jadranu. Podnik byl zachráněn. P.

* Zkoušel jsem sehnat charter i přímo v Dánsku, ale tam tenhle byznys ještě úplně nekvete. Nejblíž jsem se dostal na dánskou filiálku německé charterovky v Juelsminde, kde ovšem chtěli za lodě poctivou vysokohorskou přirážku právě za transfer z Německa. Možná se to časem zlepší.

Během dvou týdnů na moři jsme upluli 290 námořních mil.

Hygge Sail – Trasa

Hygge Sail – Trasa

Následuje popis plavby v jednotlivých kapitolách:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *