Blue Fellaz – Úvod

Syntéza zevlu aneb Osm z lodi a dron.


PSW 2016 neměla být jediná letní plavba toho roku. Zájemců o jadranskou flákárnu a chuti vyplout byl dostatek až nadbytek, takže jsem už několik měsíců předem plánoval druhou červnovou výpravu. Až jsem si říkal, že je škoda se na tu chvíli mezi oběma plavbami vracet do republiky 🙂

S lodí jsem se opět svěřil do rukou osvědčené české charterovky Bemex; z listování katalogem nakonec vyšel vítězně VALDEKER II, Beneteau Oceanis 43 z roku 2009. Čtyři kajuty, z toho jedna s palandami, podobně jako na „MRDÁKU“. Tam si snad ani v osmi lidech nebudeme šlapat po hlavách a bude dost místa na zevlování na palubě.

V posádce nastávající výpravy se kromě mě sešli má milá Maru, Jirka, Michal, sestra Lenka, Kuba a po ročním výpadku znovu LáhevDenisou. Jelikož se tak posádka loňské Hook Fellaz doplnila o kus posádky předloňské Blue Cruising a protože i trup VALDEKERU se skví tmavou modří, dostala nadcházející plavba jméno Blue Fellaz.

Posádka Blue Fellaz, sladěná se zapadajícím sluncem 🙂

Po pár plavbách jižně od Sukošanu bylo na čase podívat se zase na severní cestu. Hrubě jsme si načrtli cestu k Rabu, s případnou prohlídkou Goliho Otoku, který už dříve navštívila přesně polovina posádky. A tolik koupání a flákání, kolik cestou stihnem. A taky filmování; kromě klasické kamery jsme s sebou tentokrát měli i dron, Michalův nový koníček, a doufali jsme v nějaké hezké záběry naší plavby ze vzduchu.

Vše bude ještě rozvedeno, ale prozradím předem, že jsme si užili slunce, vody, koupání, i nějaký ten vítr se našel, k tomu spousty dobrého jídla a pití. I ty hezké záběry. Po úžasném týdnu na lodi jsme ke konci června 2016 v pořádku přirazili k sukošanskému molu, bohatší kromě opálení a zážitků i o 206 námořních mil.

Záznam naší plavby promítnutý do Google maps:

Na deklarovanou flákací plavbu jsme toho vlastně napluli celkem dost.

A obvyklý záznam cesty po dnech:

4 Responses

 1. MartinL 16. 3. 2018 / 15:41

  Tvoje články čtu velmi rád a někdy se i inspiruji, kde je dobré stání na noc. Jak děláš ten GPS záznam trasy do google maps?

 2. PaulMan 16. 3. 2018 / 16:07

  Děkuju, to potěší!

  Záznam vzniká jako KMZ/KML export trasy z navigace Navionics, který pak jde načíst v Google mapách.
  Dřív to byla naprostá pohoda, z plavby měl člověk jeden .kmz soubor. Od té doby, co se Navionics na Androidu zasekává a zároveň neumožňuje navázat na dosavadní trasu, je to peklo, na konci plavby mám těch souborů klidně dvacet a je třeba je ručně pospojovat.
  Přemýšlím o pořízení nějaké levné nezávislé navigace jenom na tohle trackování, kamarád takhle úspěšně používal nějakou krabičku původně na kolo. Ale zatím jsem se k tomu nedokopal.

  • MartinL 19. 3. 2018 / 10:38

   A Navionics na Androidu používáš v mobilu či tabletu? A vydrží Ti mobil či tablet nabitý celý den plavby? Já zkoušel i požádat charterovku o export dat (GPS záznam), ale pochodil jsem zatím jednou z pěti pokusů…

   • PaulMan 19. 3. 2018 / 22:16

    Já osobně používám mobil, ale jezdím i s klukama, co mají malý tablet. Většinou mi mobil celý den nevydrží, ale je fakt, že si s ním hraju často, fotím, píšu si poznámky a když jsem v dosahu mobilních sítí, tak samozřejmě koukám na internet. Čas od času si jde odpočinout dolů k nabíjecímu kabelu.

    Oficiálně přes charterovku jsem to nikdy nezkoušel, ale hodně navigačních plotterů má v sobě SD kartu, na kterou údaje ukládá. Ta nebývá nijak šifrovaná, takže ji stačí najít, půjčit si ji a přetáhnout data.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *