Hook Sailing ’16 – Úvod

Pokračování objevitelských plaveb o kousek dál od linie chorvatských ostrovů.


Reportáž z první plavby sezóny 2016 je pojata trochu jinak, než jak bylo dosud zvykem. Vida můj zoufalý zápas se záznamovým mankem, nabídl mi pomocnou ruku Finwe. Report z Hook Sailing ’16 je tedy v jeho režii. Vstupuju-li někde do jeho textu, jsem oděn v rámečku a podepsán jako PM. Finwemu moc děkuju a vám přeju hezké čtení! PM

Vzpomínky na loňskou nezapomenutelnou objevitelskou plavbu kolem Palagruži v nás ještě nestačily vychladnout, a tak nám laťka pro cíl další dubnové plavby pro náročné zůstala celkem vysoko. Nasnadě byl další z odlehlých chorvatských ostrovů, Jabuka – pustá osamocená homole asi 26 námořnch mil na západ od ostrova Vis.

PaulMan se o ní dozvěděl na srazu Jachtařů ve Valteřicích, kde si stěžoval, že po Palagruže už se v Chorvatsku nemá kam vrtnout. Mezi její zvláštnosti patří třeba to, že kvůli vysokému obsahu kovu v hornině ovlivňuje navigační přístroje, nebo to, že funguje jako otočný bod shodou okolností stejnojmenné regaty Jabuka, jedné z nejtěžších chorvatských regat.

Hook Sailing ’16 – Posádka

Stejně jako před rokem jsme od charterovky MirAmo zamluvili Sun Odyssey 379 CAPOEIRA – loď, na kterou jsme zvyklí, máme ji rádi a u které máme opravy dvířek za pomoci párátek už v malíku.

Posádka doznala dvou změn, místo loňské prvoplavkyně Dany se s námi letos na svou druhou plavbu vydala kapitánova polovička Maru, místo Ondry taktéž druhoplavec Martin.

Mezi chorvatskými ostrovy z a zpět do domovského přístavu CAPOEIRY, mariny v Seget Donji, jsme upluli 205 námořních mil, a jestli úvod loňské plavby zmiňuje štědrý bonus větru, letos jsme vyhráli jackpot; pomyslná ručička anemometru se běžně pohybovala i kolem 55 uzlů, s nejvyšší námi zaznamenanou hodnotou 59,6 kn.

Hook Sailing ’16 – Trasa (205 nm)

Report z trasy po jednotlivých dnech:

K dispozici je i videofotogalerie na FB.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *